Polaris Sportsman ACE

Polaris, to jsou nezdolné čtyřkolky, které vždy byly a jsou nedostižným měřítkem pro konkurenci.Polaris revolucionářem ve světě terénních vozidel!
Sportsman ACE
Snadná ovladatelnost a bezpečnost: znovuobjevte jízdu v terénním vozidle!
Revoluční konstrukční řešení vozidla s novým podvozkem je svižné a příjemné k řízení. Koncept nového vozidla Sportsman® ACE navozuje pocit absolutní důvěry a zároveň nabízí jedinečné schopnosti pro úplně nové zážitky z jízdy terénním vozidlem.
Tato revoluce v inovativním designu spojuje velikost a snadnou ovladatelnost čtyřkolek POLARIS (ATV) s bezpečností a komfortem vozidel kategorie RANGER a RZR (Side by side). Pozice jezdce ve středu vozidla umožňuje snížit šířku vozidla na 121,9 cm, velikost je tedy stejná jako u čtyřkolky. Pohodlné sezení a nízko umístěné těžiště vzbuzují důvěru a umožňují tak jezdci splynout s vozidlem a užít si jeho řízení.Aby mohlo být těžiště umístěno co nejníže, Polaris sdružil všechny hlavní prvky, včetně jezdce, do středu vozidla. Světlá výška u Sportsman®ACE tedy dosahuje 26 cm a zdvih zadních kol je 24 cm díky zcela nezávislému zadnímu pérování (IRS) regulovatelnému pod tlakem.
Zkušení jezdci ocení celkovou výkonnost vozidla, jeho snadnou ovladatelnost a pohodlné řízení, zatímco nováčci ocení bezpečnou pozici těla a přizpůsobený výkon, což jim zajistí kontrolu nad vozidlem v terénu.

Sportsman®ACE je vybavený zcela novým motorem ProStar TM 325cc s elektronickým vstřikováním (EFI), který vyvine 32 koní. Zahrnuje dvojitou vyvažovací hřídel, která umožňuje snížit vibrace. Obdivuhodný výkon a okamžitá reakce akcelerátoru je možná díky dvojité vačkové hřídeli a 4 ventilům, které pracují současně se systémem řazení motoru, aby dodaly přesně požadované množství paliva. Převody jsou účinné a lehké, aby veškerý výkon byl přenášen k povrchu trati.

Zmenšením vnitřního tření motoru se značně snížil hluk a stoupl výkon, tento motor se tak stal nejekonomičtějším motorem ve spotřebě paliva vyvinutým společností Polaris. Ve spojení s palivovou nádrží o objemu 20 l tak získáte velkou autonomii pro dlouhé vyjížďky.

Pro pohodlnou a bezpečnou jízdu je Sportsman®ACE vybaven rámem dle norem ROPS a odpovídajícím SSV. Nastavitelné sportovní sedadlo s vysokou opěrkou navazuje na regulovatelný volant (posun o 8,9 cm), aby se jezdec mohl zcela pohodlně usadit. Vozidlo je také vybaveno tříbodovým bezpečnostním pásem a postranními profilovanými výztužemi sedadla, které umožňují pevné usazení jezdce v sedadle. Sedadlo je také nastavitelné ve směru zpředu dozadu v rozsahu 10,2 cm. Ještě větší pohodlí jezdci zajistí opěrka levé nohy. Struktura kabiny umožní snadný nástup a výstup, což je velmi praktické, pokud je vozidlo užíváno jako užitkové. Boční ochranné sítě jsou opatřeny kovovou tyčkou, která umožní jejich uchycení pro jednoduchý výstup z vozidla. Sportsman®ACE je zároveň vybaven silnými halogenovými světly pro milovníky nočních výletů!

Pro unikátní kontrolu jezdce nad vozidlem na trati je Sportsman®ACE vybaven stejným legendárním a exkluzivním systémem pohonu všech čtyř kol „On-Demand“ (AWD), který je k dispozici u všech vozidel značky Polaris. Systém AWD se automaticky zapíná, pokud jedno z kol ztratí trakci, a automaticky se vrací na dvě poháněná kola, když integrální pohon již není nutný. Brzdění je zajištěno kotoučovými brzdami na každém kole, jež jsou vyrobeny z nerezavějící splétané oceli, zajišťují optimální odezvu a mají dlouhou životnost. Co se týče doplňkové ochrany, jako jsou dveře, přední a zadní nárazníky, ochranné kryty a další, umožní nejenom ochránit vaše vozidlo, ale také mu dodat osobitý vzhled. Pro maximální ochranu vybavte vaše vozidlo střechou, předním sklem a zadním panelem Lock & Ride, které se připevnění za několik vteřin a umožní vám jízdu za každého počasí.

Vozidla POLARIS si vybudovala nebývalou proslulost zejména díky svým užitkovým a úložným vlastnostem; novinka Sportsman®ACE se od nich v ničem neliší. Kapacita úložného (otevřeného) prostoru je 10,6 l a zahrnuje úschovný prostor vpředu a velkokapacitní nákladní box Lock & Ride o vzadu. Můžete naložit vše potřebné na celodenní vyjížďku. Součástí vybavení je také nosič zavazadel vpředu a vzadu, který může přepravit až 260 kg. Sportsman®ACE byl konstruován tak, aby k němu mohl být přimontován naviják s kapacitou 1587 kg. Tažná kapacita je 680 kg a jistě nadchne každého uživatele vozidla pro pracovní účely.

Záleží tedy jenom na vás, zda je čas na práci nebo na zábavu.

Polaris, aby odpověděl na všechny vaše potřeby, nabízí více než 25 doplňků pro Sportsman®ACE zahrnující dveře, navijáky, kabiny a úložné prostory. Vozidlo Sportsman®ACE bude uvedeno na trh v barvě „White Lightning“.

Technické parametry:
typ: čtyřdobý jednoválec DOHC
zdvihový objem: 325 ccm
palivový systém: EFI - elektronické vstřikování paliva
chlazení: kapalinou
startér: elektrický
výkon: 32 HP

pohon: 2x4, 4x4 On Demand zadní, připínatelný přední
převodovka:automat PVT , P/R/N/L/

přední zdvih:MacPherson, 20,8 cm
zadní zdvih:zdvojená trojúhelníková ramena IRS se stabilizátorem, 24 cm
Brzdy kotoučové - hydraulické 4 kotouče, vpředu doupístkové
Pneu přední: 25 x 8 - 12
Pneu zadní: 25 x 10 - 12
Disky: ocelové
Rozvor: 1562 mm
Hmotnost bez náplní: 378,8 kg
Délka: 2290 mm
Šířka: 1220 mm
Výška: 1730 mm
Nádrž: 20 l
Nosnost předního nosiče: 55 kg
Nosnost zadního nosiče: 110 kg
Světlá výška: 260 mm
Celková zatížení: 261 kg
Tažná kapacita: 680 kg
Světla:50/60 W

Přístrojové vybavení
Digitální přístrojová deska, analogický rychloměr, otáčkoměr, 2 denní počítadla km, rychloměr, ujeté km, otáčkoměr, motohodiny, hodiny, ukazatel rychlostního režimu a AWD, palivoměr, kontrolka přehřívání a baterie, přídavná zásuvka, servisní interval, kontrolka diagniostiky a diagnostických módů

BARVY: bílá - white lighting

CENA: 288.900,- Kč včetně DPH

Polaris Sportsman ACE