Polaris Sportsman 570

Polaris Sportsman 570 Forest
Legendární Sportsman 500 byl vlajkovou lodí "Sportsmanů" již od svého uvedení na trh v roce 1996. V modelovém roce 2014 si Polaris vzal tuto světově nejprodávanější terénní čtyřkolku s pohonem 4x4 všech dob do parády a stvořil nový, vylepšený model Sportsman 570 EFI.
Sportsman 570 EFI pozvedává původní model Sportsman 500 H.O., nejlepší ve své třídě, o další úroveň výše. Nové vozidlo dostalo motor ProStarTM 570, kapalinou chlazený jednoválec o zdvihovém objemu 570 ccm s elektronickým vstřikováním. Díky vylepšené ergonomii je nová čtyřkolka pohodlnější, má nový styling a větší praktickou výbavu. K základnímu modelu nabízí Polaris i model s posilovačem řízení EPS.
Srdcem čtyřkolky Sportsman 570 EFI je kapalinou chlazený jednoválec ProStarTM 570, který dodává plynulý a efektivní výkon, a srší energií využitelnou pro práci, lov nebo jízdu pro radost. Motor ProStarTM 570 byl poprvé představen u vozidla RZR 570. Jeho konstrukce je typu DOHC se 4 ventily. Systém elektronického vstřikování je podobný jako u automobilů. Nový motor pohodlně splňuje přísnou reputaci Sportsmanů jakožto těžkých pracantů a s lehkostí vyvine tolik síly, aby za sebou mohl utáhnout až 555 kg nebo 810 Kg s bržděným přívěsem.
Spolu s novým motorem ProStar dostává Sportsman 570 do vínku pořádně vylepšenou ergonomii pro ještě komfortnější jízdu. Přední část sedadla a boční panely jsou nyní zúženy v místě jezdcových stehen o 8,3 cm. Stupačky mají hlubší prostor pro patu, takže jezdec si může chodidlo posunout dozadu o dalších 5 cm. Prostor mezi chodidly jezdce byl zúžen o 2,5 cm. Díky změnám těchto parametrů je nasedání i sesedání snazší a při jízdě může jezdec snáze měnit svou polohu .
Sportsman 570 EFI má nový styling, jenž zahrnuje zmodernizovanou oblast předního nosiče a exkluzivní zadní nosič. Zadní nosič má technologii Lock&Ride® a novinkou jsou odhalené ocelové trubky na jeho bocích. Upevnění a převážení nákladu je nyní snazší. Přední nosič má v sobě úložný box o objemu 24,6 litrů. Přístup do boxu zůstane zachovaný, i když vezete náklad upevněný na nosiči.
Pro ještě lepší výkon jsou čtyřkolky Sportsman 570 osazené novým statorem s vyšším elektrickým výkonem. Při vyšších než volnoběžných otáčkách produkuje stator nyní o 40% vyšší výkon a zvládne tak napájet více příslušenství zároveň, například naviják a světla. A pro ještě větší efektivnost, nové vozidlo dostalo o 11% objemnější palivovou nádrž a z toho vyplývající delší dojezdovou vzdálenost.
Motor Sportsmanu 570 má snížené vibrace a plynulé startování. Motor má konstrukci s mokrou olejovou vanou, díky tomu jsou výměny oleje i veškerá další údržba velmi snadné. Sportsman 570 i nadále nabízí vybavení pro těžkou práci i nejjemnější svezení, tak jak je to vlastní i ostatním čtyřkolkám Sportsman: nezávislé zavěšení zadních kol se zdvihem 24,1 cm, které minimalizuje náklony vozidla a udržuje jízdu plynulou a hladkou, světlou výšku 28,6 cm a opravdový pohon všech kol, který udržuje vozidlo stále v pohybu, protože v případě potřeby větší trakce vpředu ihned automaticky připojí náhon předních kol a když přední náhon není potřeba, zase ho odpojí.
SPORTSMAN FOREST 570 NEJTVRDŠÍ PRACANT
-Nový motor ProStarTM 570, elektronické vstřikování EFI, se 4 ventily, ventilový rozvod DOHC, výkon 44 HP
-Integrované přední úložné prostory s objemem 24,6 litrů, což je oproti roku 2013 nárůst objemu o 21%
-Nosiče s novou konstrukcí, s odhalenými bočními ocelovými trubkami rámu -  upevnění nákladu nebylo nikdy snazší
-Pohon všech kol Polaris On-Demand True AWD
-Tažná kapacita 558 kg
-Nosnost nosičů: 41 kg vpředu a 82 kg vzadu
-Nový stator s výkonem vyšším o 40%
-Digitálně-analogová přístrojová deska
-Dojezdová vzdálenost zvýšená o 11% díky o 2,3 litrů větší palivové nádrži (celkový objem 17 litrů)
-Naviják Polaris 2500 lb. HD namontovaný již z továrny
-Zmodernizovaná pouzdra u zavěšení kol
-Zapouzdření drážek hnacích hřídelí
-Lubrikovatelné kulové klouby

NEJJEMNĚJŠÍ SVEZENÍ
-lepší ergonomie: užší sedadlo, širší a delší stupačky. Střední část čtyřkolky je ve výšce jezdcových stehen o více než 7,6 cm užší
-Zadní nezávislé zavěšení kol IRS se zdvihem 24,1 cm
-Vpředu MacPherson se zdvihem 20,8 cm
-Světlá výška 27,9 cm
-Lepší uchycení motoru – méně vibrací
-Pneumatiky Carlisle s e-homologací
Barevné provedení: zelená Sage Green

Ceny:

zelená barva verze CZ* 187 900 Kč (bez DPH 155 290 Kč)

ceny včetně homologační přestavby pro SPZ

* CZ verze - vozidlo národně homologováno pro provoz po pozemních komunikacích v kategorii zvláštního motorového vozidla (žlutá SPZ)

**EU verze - vozidlo homologované dle směrnice EHK pro provoz na pozemních komunikacích v kategorii čtyřkolový motocykl (bílá SPZ)

Polaris Sportsman 570