TGB

Čtyřkolky a skútry této taiwanské firmy se v současnosti řadí ke špičce svých kategorií.
A to jak ak konstrukcí a designem, tak i kvalitou zpracování a použitými materiály. Každý nový model je podrobován náročným několikaměsíčním testům, na čtyřkolkách TGB najdete pouze značkové pneumatiky, japonská ložiska a kola, dále karburátory a vstřikování známých světových výrobců, a mnoho dalších komponentů od věhlasných světových firem.
Tradice taiwanské firmy TGB, jíž jsme oficiálními akreditovanými zástupci pro Českou a Slovenskou republiku, sahá až do roku 1978. Tato značka se specializuje se na výrobu skútrů, čtyřkolek, motorů a variátorů, spolupracuje s mnoha světovými výrobci, pro něž vyrábí klíčové skupiny motorů, zejména variátory. Ty dodává mnoha věhlasným značkám jako například Aprilia, Piaggio, BMW, Vespa, Rotax, Polaris, Peugeot, Minarelli nebo Motori Morini.
Mezi nejoblíbenější čtyřkolky modely TGB patří rekreačně užitkové modely Blade a Target s nezávislým pérováním, zejména limitované série nabízející mnoho atraktivních doplňků již v základní ceně. Čtyřkolka TGB Target s velice vydařeným sportovním designem vychází z modelu TGB Blade, zachovává a dále rozvíjí všechny jeho přednosti, ale má více sportovních ambicí. Velmi oblíbená je také čtyřkolka TGB Blade 550 iRS, která získala ocenění „Čtyřkolka roku 2010", a zároveň i titul „Užitková čtyřkolka roku 2010" v České republice. To je jen potvrzením faktu, že se TGB Blade stala nejprodávanější čtyřkolkou ve své kategorii v ČR, a počet jejích spokojených majitelů každým rokem stoupá.

Historie firmy TGB
TAIWAN GOLDEN BEE CO., LTD. Rok založení : 1978

Továrny TGB:BYOUN-AN PLANT: 31 260 m2; počet zaměstnanců: 270
Výroba variátorů
PING-TUNG PLANT: 21 623 m2; počet zaměstnanců: 170
Výroba motorů, podvozků, montáž

VESPA production
1965 - založena firma Taiwan Vespa Co. Ltd., která vyráběla skútry Vespa na základě licence italského koncernu Piaggio.

1978 - kvůli stále se zvyšující poptávce vzniká vedle firmy Taiwan Vespa nová společnost Taiwan Golden Bee Co. Ltd., dnes TGB, za účelem samostatné výroby náhradních dílů, tlumičů, zapalovacích magnet, startérů a později i celých skútrů, vyráběných na základě technologií firmy Piaggio. Skútry byly vyráběné nejdříve pod značkou Vespa, později s vlastní konstrukcí a už pod novou značkou TGB se stále větším zaměřením na export. Ke skútrům pak následně přibyla i výroba čtyřkolek vlastní konstrukce.
TGB se stala prvním výrobcem variátorů na Taiwanu, jejími zákazníky jsou Piaggio, Rotax, Peugeot, Minarelli, Motori Morini, Polaris, SYM a další.
TGB dnes vyrábí skútry, motocykly, čtyřkolky a motory (Byoun-An Plant) a vyváží je do celého světa. Stěžejními trhy jsou USA a Evropa, především Francie a Německo.

Certifikáty ISO 9001 a QS 9000
TGB získala certifikáty ISO 9001 a QS 9000, a to již od roku 1995.
EC & DOT/EPA approved
Všechny čtyřkolky a skútry TGB mají evropské (EC) nebo americké (EPA / DOT) schválení. Čtyřkolky a skútry TGB, oficiálně prodávané na českém trhu mohou mít i homologaci pro provoz na pozemních komunikacích.


MODELY ČTYŘKOLEK TGB:
TGB Blade 550 iRS Efi FL
TGB Blade 550 iRS Efi FL LT
TGB Blade 1000 EFI IRS
TGB Blade 1000 EFI IRS EPS