Arctic Cat

                                                                                                      Arctic-cat-inc-logo

ARCTIC CAT - Made in USA
Tvoje čtyřkolka. Tvůj terén. Tvoje vášeň. Tak nasedni a jeď! Dokonalá čtyřkolka by měla vás i s nákladem spolehlivě dostat tam, kam potřebujete, bez ohledu na terén. To je naše krédo. Balvany, hluboké koleje, písek, bláto nebo nekonečné prašné cesty. Ať se potřebujete dostat hluboko do lesa nebo na ten skalní výběžek, odkud je tak nádherný rozhled do celého kraje, ať potřebujete projet hlubokým potokem nebo blátem, ať potřebujete tahat půltunový náklad nebo stahovat dřevo, čtyřkolky Arctic Cat jsou vždy připravené. Mají největší a nejsilnější motory na trhu, mají pérování perfektně fungující v terénu i na silnici, mají variátory Duramatic zkonstruované tak, že vydrží tisíce kilometrů bez jakékoliv údržby. Čtyřkolky této americké firmy se řadí ke špičce svých kategorií, a to jak konstrukcí a designem, tak i kvalitou zpracování a použitými materiály.
Pokud potřebujete něco na nudné, rovné, snadné cesty, pořiďte si jakoukoli čtyřkolku.Na všechno ostatní je tady ARCTIC CAT.
Americká firma ARCTIC CAT se řadí mezi největší výrobce nejprestižnějších čtyřkolek a sněžných skútrů na světě.Její historie se začala psát v padesátých letech minulého století, kdy David Johnson a bratři Edgar a Allan Hetteenovi začali společně podnikat v Minnesotě. Tito muži postavili a později i začali vyrábět unikátní vozidlo, které svět do té doby neviděl - vozidlo, které bylo schopné jezdit po sněhu. Jejich společná firma dostala název Polaris Industries, později byla ovšem přejmenována. Edgar Hetteen, označovaný za Otce sněžných skútrů, tuto firmu krátce na to opustil, aby v roce 1961 založil firmu vlastní, kterou v roce 1962 pojmenoval Arctic Enterprises. První sněžný skútr tato nová firma vyrobila roku 1962, a byl to vůbec první sněžný skútr s motorem vpředu. Firma rychle zmohutněla, zvětšila se, a přežila i špatné časy osmdesátých let, kdy se její jméno změnilo na Arctco. Výroba sněžných skútrů poté úspěšně pokračovala, až se v roce 1996 firma s konečnou platností přejmenovala na Arctic Cat.
První čtyřkolku představil ARCTIC CAT v říjnu roku 1995.
Byl to model Bearcat 440 a velmi rychle se prosadil na trhu, hlavně díky jeho jedinečným vlastnostem, jako na tehdejší dobu velmi vysoká světlá výška a dlouhé zdvihy pérování. Během následujících let šel ARCTIC CAT cestou rychlého rozvoje, neustálého pokroku a významných modernizací svých čtyřkolek, za které sklidil mnoho ocenění, uznání a titulů.
MODELY ČTYŘKOLEK ARCTIC CAT:
ARCTIC CAT 1000 H2 PS TRV EFI 4X4